Изпуснахме мача с варненки

Съставът на „Казанлък“ изпусна победата в 12-и кръг на волейболното първенство при гостуването в СК „Багира“ на „Варна ДКС“ след 2:3 (25:20, 25:18, 14: 25, 11:25, 13:15). Отборът ни взe на щурм първия гейм, повеждайки в играта до спечелването му с 25:20. Момичетата ни взеха инициативата в свои ръце и водеха убедително и във втората част, която приключи с 25:18. Последва отпускане и след индивидуални грешки варненки успяха да вземат надмощие, обръщайки играта в своя полза в останалата част от мача. Гостенките се възползваха от своето предимство и показаха хъс и желание за победа. Все пак съставът на Казанлък успя да се върне в играта и бе на косъм от спечелването на двубоя, след като в решителната част, тайбрека, успя да изравни при 12:12, но късметът днес бе на страната на варненския тим.

На 6 март за „Розите“ предстои тежък мач и гостуване на „Марица“ в Пловдив, които нямат загуба от началото на сезона и са втори във временното класиране. С актив от 25 точки, „Казанлък Волей“ все още е на върха в таблицата. „Марица“ е с 24 точки, а ЦСКА с 22 т.

Снимка: Иван Бонев