Заслужена първа домакинска победа

Казанлъшкият футболен „Розова долина“ победи с 1:0 „Димитровград-1947“ в първи двубой пред собствена публика за 2019-та. На стадион „Севтополис“ силният вятър направи мача интересен, а мъжката и двуостра игра се понрави на малкото зрители в съботния мразовит ден.

Още от първите минути казанлъчани диктуваха играта, след „преса“ по целия терен и правилна тактическа игра. В 15 минута след атака на Венцислав Иванов топката излезе в корнер. След центриране отдясно най-съобразителен се оказа в мелето Пламен Колев за крайното 1:0.

Последва равностойна игра и постоянни спорове от гостите на терена. Играещият старши треньор Наско Апостолов пропусна да вкара втори гол до края на първите 45 минути. В „челото“ на атаката бе Венци Иванов и Пламен Колев, а в дефанзивен план помагаха Николай Стоичков, Крис Петров и юношата Георги Димитров.

Второто полувреме гостите „треснаха“ и втора напречна греда, а „розите“ пропускаха да отбележат чрез Колев и влезлия Иван Чергев, който вкара втори гол, странно отменен от реферите при положение,че Фаиков шутира! Засада бе вдигната след протест на гостите, а Чергев бе на една линия със защитника.

Отново гостите репликираха всяко отсъждане на главния съдия Кристиян Колев от Пловдив и с „високи топки“, и статични положения се опитваха да вземат точката. Сърцата, борбена и правилна тактика в играта донесе ценната победа за „розите“.

Казанлъшкият представителен тим е с точките на 6-ия /25 точки и 8 място/ преди гостуването на морски „Созопол“ в 20 кръг на Трета лига /Югоизточна група/ на 9 март.

ФК „Розова долина“: Петър Маринов, Димитър Вакавлиев-капитан, Георги Димитров, Даниел Иванов, Кристиан Петров, Ахмед Фаиков, Атанас Апостолов играещ старши треньор, Венцислав Иванов/Иван Чергев/, Владислав Калайджиев /Николай Георгиев/, Пламен Колев /Петко Георгиев/.