Загуби за Радослав Великов и Кирил Терзиев

Грузинецът Владимер Хинчегашвили победи Радослав Великов в свободната борба категория до 55 килограма, предаде БЛИЦ.

Срещата започна много добре за българина. В края на първата част резултатът бе 0:0 и жребият отреди Великов да направи атака. Нашият я реализира по перфектен начин, записа три точки и спечели частта.

В началото на втората част Великов успя да поведе с 1:0 срещу съперника. 6 секунди преди края обаче младият грузинец, който е двукратен световен шампион за юноши, успя да изравни, а по регламент при точково равенство частта се печели от този, който последен е записал точка.

Така се стигна до третата част, в която Великов бе победен от съперника си. Хинчегашфили спечели с 4:0 точки и сложи край на амбициите на Руди за медал при третото му участие на Олимпиада.

Сега единствената надежда пред Великов е грузинецът да се класира на финал и да го изтегли на репешажите за бронза.

Иранецът Садех Саед Гударзи пък спечели с 2:0 части двубоя си с българина Кирил Терзиев в категория до 74 кг. в Лондон.

Гударзи беше категоричен и в двете части – 5:0 и 3:1 и единствената надежда на Терзиев да се бори за бронзов медал е иранецът да се класира за финала.