Дидо Петров отново по лидерски!

Данаил Андонов Петров от града ни продължава успешното си представяне в елитната и професионална Обиколка на Турция. Колоездачът от Казанлък,с трикото на елитния испански „Каха Рурал”, в поредния 5-ти и най-дълъг етап 183 км.от Мармарис до Тургутрейс/ с едно изкачване от „кралската 1-ва височинна категория”/ е с времето на лидера отново германеца Андре Грейпел/”Лотто”/ след 4 часа 4159’’. Петров е на престижната 17 позиция с номер 121 от испанския тим в основната група след сравнително ниска скорост на основната група от 39 км/час.След казанлъшкия олимпиец от Лондон’12 останаха 161 негови колеги в колоспорта,а един състезател не стартира в  днешния етап-Мануел Кардосо от „Каха“.След общо време от неделя насам 19 часа 10’00”,Данаил е отново 11-ти във временното генерално подреждане от останалите 178 колоспринтьора и с най-предно класиране сред съотборниците си.Синът на треньора Андон Петров е на 47 секунди от Натнаел Берхан от Еритрея/”Юропкар”/,който днес се класира отново зад казанлъчанина в основната група.193-ма състезатели/от над 30 нации/ и   от 25 тима стартираха/15 колоездача не продължиха/ в  „49-та Международна президентска колоездачна обиколка на Турция”/категория 2 НС/. Общо 1203,5 км. в 8 етапа/останаха 3 етапа/ изминават колоездачите от 9 професионални,15 професионални континентални и един континентален тим с начало Алания до Истанбул/между два континента Азия и Европа/.До ден днешен под „зоркото око“ на сателитния канал „Евроспорт“ при топло време и доста екзалтирана публика изминаха 777 км.Предстои сравнително дългият и планински етап от Бодрум до Селчук/182 км./.