Даниел спечели най-високо отличие за Казанлък в турнира по шах

Малкият Даниел Русев, състезател на клуб „Алехин“, определено върви по стъпките на баща си – ГМ Красимир Русев. Шахматният талант взе единственият златен медал за казанлъшки клуб от приключилия Национален турнир по шахмат за деца до 14 години за Купа „Казанлък“, организиран от ШК „Казанлък 21“. Дани спечели златото и купа в групата на момчетата до 8 години, следван от възпитаника на ФМ Петранка Драганова – Йоан Велчев. При момичетата в тази възрастова група бронзът е за Християна Кирилова (ШК „Казанлък 21”).

Шахматисти от Казанлък грабнаха отличия и при по-големите. Калина Шипкова от клуба на домакините завърши с второ място при момичета до 10 години, но пък взе награда за най-добре представил се състезател на „Казанлък 21“. Младият талант Веселин Гавазов от „Алехин” също завърши втори при 10-годишните, а брат му Александър остана четвърти при по-малките.

Надеждата на „Казанлък 21“ в състезанията – Симеон Дечев спечели бронз при момчетата до 12 години. Възпитаникът на Петранка Драганова е седми в общото класиране на А турнира, в който мериха сили деца от различни възрасти.
Победител в състезанието, с 5,5 точки, е състезателят от Пловдив Димитър Арденски, следван от Божидар Тилев от „Марица Изток“ и Васил Кондов от Сливен. След изиграните 6 кръга македонецът Андрей Иванов победи в Б турнира, при 10-годишните.
За 20-та годишнина на клуб „Казанлък 21“ бяха раздадени общо 24 медала, 10 купи и два велосипеда.