Германия и Белгия отпаднаха от световното, Япония пък обърна Испания

След невиждана драма, обрати и наглед невъзможни сценарии Германия отпадна от световното първенство по футбол. Четирикратният шампион напуска турнира, независимо че постигна първата си победа, надигравайки Коста Рика с 4:2.

Освен четирите попадения германците направиха редица пропуски, а и три пъти удариха гредите.

Успехът обаче се оказа недостатъчен на Бундестима, тъй като по същото време Япония победи Испания с 2:1.

В крайното класиране японците излизат като победител от група Е с 6 точки и голова разлика 4:3. Въпреки загубата Испания си осигурява участие в осминафиналите с 4 точки и г.р. 9:3.

За второ поредно световно първенство Германия отпада още в групите, както се случи и през 2018 г.

След тъжна победа Германия отпадна от световното, Япония обърна Испания

По същото време Испания допусна обрат от Япония, който свърши работа на тима на Луис Енрике да избегне Хърватия в осминафиналите, след като вицешампионите от 2018 г. останаха втори в своята група.

Бронзовият медалист от световното първенство през 2018 г. Белгия отпадна още в групите на настоящия шампионат. В последния си мач от група F съставът завърши 0:0 с Хърватия, което се оказа недостатъчно, за да се класира на едно от първите две места.

Белгийците се нуждаеха от победа, за да преминат към осминафиналите. Провалът е голям за състава, който е описван за златното поколение на белгийския футбол.

В другата среща Мароко нанесе трета загуба на Канада след успех с 2:1.

Белгия изпусна Хърватия и отпада още в групите на световното първенство

Мароко спечели група F със седем точки, Хърватия завършва на втора позиция с пет точки.

Последните 4-ри мача от груповата фаза предстоят на световното първенство по футбол в Катар.

Двубоите от група  H са от 17 часа: Гана – Уругвай и Южна Корея – Португалия.

Тимът на Португалия е начело в класирането с  6 точки и сигурен участник във фазата на елиминациите, втори с 3 т. е Гана, а трети и четвърти с по точка Южна Корея и Уругвай.

В група G двете срещи са от 21 часа: Камерун – Бразилия, Сърбия – Швейцария.

Тук ситуацията е идентична. Бразилия има 6т. на първата позиция и ще участва на осминафиналите. Швейцарците са втори с 3т., а трети и четвърти с по 1 точка са Камерун и Сърбия.