В „ТОП 4“ сме, с шанс за медали!

Отборът на „Левски Волей“ (София) завърши като едноличен лидер в предварителна група „А“ на републиканското първенство за девойки старша възраст по волейбол, мачовете от която се играха в столичната зала „Сиконко“. В спора за първото място в своя „поток“, „сините“ победиха „Казанлък Волей“  с 3:0 (25:23, 25:22 25:20) и завършиха на върха без нито един загубен гейм.Всъщност финалната фаза е повторение и на мачовете в Национална волей лига-жени.Като водачи в група „А“, „левскарките“ ще срещнат тима на ЦСКА (София) на полуфиналите на турнира, като се очертава „вечно дерби“ в пълна сила. За състава на „Казанлък Волей“, който зае втората позиция в потока остава да се изправи срещу тима на „Марица“ (Пловдив), оглавил в крайното класиране предварителна група „Б“. Волейболистките на „Левски“ успяха да се наложат само за три гейма над казанлъчанки, като не допуснаха никакви „обрати“. Въпреки „чистата победа“ обаче, успехът и в трите части не беше лесен, като гостенките даваха отпор до край, но все пак столичанки надделяха във важните моменти.В другите мачове от последния кръг отборът на „Спартак 1996“ (Плевен), който имаше два мача за деня постигна две победи, като надделя над „Пирин“ (Разлог) с 3:1 и „Добруджа 07“ (Добрич) също с 3:1. Така плевенчанки завършиха на трето място в крайното класиране на група „А“. Състезателките от Разлог са четвърти в таблицата с една победа в потока, а представителките на Добрич завършиха без победа в групата.