Волейболният ни тим с четвърти успех за сезона и трето място при жените

Волейболистките на Казанлък победиха като домакини „Хектор“ (София) с 3:0 (25:12, 25:22, 25:19) в мач от пети кръг на женското първенство „Демакс лига“, който се игра в зала „Багира“. Така „розите“ записаха четвърти успех в шампионата, като са трети във временното класиране с една загуба и 11 точки. Със същия актив е и съставът на Левски София, който изпреварва казалънчанки за втората позиция с по-добро геймово съотношение.

Тимът на Хектор отбеляза четвърта загуба, като с една победа и 3 точки е на шесто място в подреждането.

Двубоят не предложи изненади и премина под диктовката на домакините. Те стартираха ударно и в първия гейм прегазиха гостенките, като ги оставиха на едва 12 точки. Единствено втората част предложи повече оспорваност. Волейболистките на Хектор бяха равностойни до средата на гейма. След това домакините се откъснаха и поведоха с 20:17. Състезателките на Хектор бяха близо до съперничките докрай, но казалънчанки не изпуснаха водачеството и затвориха гейма в своя полза. В третата част „розите“ отново бяха водещият тим на полето и спечелиха мача категорично в три гейма, след малко повече от час игра.

Снимка: Иван Бонев