Волейболният ни тим с първи успех на четвъртфиналите

Волейболистките на  „Казанлък Волей“ стартираха отлично в четвъртфиналите на Демакс лигата. Воденият от Стоян Гунчев тим надигра за близо час игра „Варна ДКС“ с 3:0 (25:13, 25:15, 25:18) в първия четвъртфинален сблъсък, изигран в зала „Багира“.

Така „розите“ са  на крачка от полуфиналите в шампионата и при втори успех над съперничките си от Варна, ще продължат битката за медалите. Следващият двубой е на 18 март (събота), в морската столица. Играе се до две победи от три загуби.

В първите две части казанлъчанки доминираха изцяло, след което състезателките на Юли Василев поеха инициативата. Варненки доминираха до 10:6, след което постепенно резултатът бе изравнен. След 14:14 домакините взеха нещата в свои ръце, като не допуснаха повече проблеми.