Волейболистките на „Казанлък“ тръгнаха с успех на четвъртфиналите

Волейболистките на „Казанлък“ победиха като домакини „Славия“ с 3:0 (25:19, 25:23, 25:20) в първия мач между двата отбора от четвъртфиналите на женското първенство, който се игра в зала „Багира“.

С това „Розите“ поведоха с 1:0 успеха в плейофната серия, в която се играе до две победи. На 28 март съставът ни гостува в столичната зала „Панайот Пондалов“, а при победа ще се класира за полуфиналите.

Двата тима тръгнаха равностойно в мача, но домакините успяха да съхранят надмощието си и спечелиха гейма. Във втората част „Славия“ поднесе изненада и след добри изпълнения на сервис и в атака поведе с 16:9. С хладнокръвна игра, „Розите“ не само, че изравниха при 19:19 и успяха да запазят присъствие на духа, тъй като последва ново изравняване при 23:23, но и да се наложат, като поведоха с 2:0 гейма. В третата част момичетата на Борислав Крачанов започнаха да диктуват играта, запазиха предимството си до победното 25:20.

Снимка: Иван Бонев