Водачът на Югоизток победи и „Розова долина“

Лидерът на групата „ПФК Нефтохимик Бургас 1962“ грабна трите точки при гостуването си в Казанлък. „Шейховете“ излязоха на терена, облечени в тениски с надпис „Емо, завинаги един от Нефтохимик“ в памет на Емил Рачев, който бе и част от тима на „Нафтата“ в по-ранни години. Трогателно послание отправиха и „зелените“ фенове на стадиона, които опънаха транспарант, гласящ „Емо, завинаги в сърцата ни“.
Гостите поведоха в резултата в 10-та минута на двубоя, след грешка на вратаря на „Розите“ Александър Петрунов след статично положение. Топката се изтърколи между краката и ръцете на Петрунов. Второто попадение за „Нефтохимик“ бе при изпълнение от пряк свободен удар след нрушение на Даниел Иванов. До крайното 0:3 се стигна след нова грешка в защитата на домакините в 65-та минута.
Голмайстори в срещата: Стойко Иванов, Деян Христов и Михаил Георгиев.
В следващия кръг, на 3 ноември, футболистите на Казанлък гостуват в Карлово на ОФК „Левски“.
В 12-и кръг на Трета лига-Югоизточна група ФК „Розова долина“ игра в състав: Александър Петрунов, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев-капитан, Милен Христов – играещ треньор, Ахмед Фаиков, Николай Стоичков, Атанас Апостолов-играещ старши треньор, Пламен Колев, Николай Георгиев, Владислав Калайджиев, Даниел Иванов