„Аргус ММА“ с титли и медали от държавното

Спортният клуб „Аргус ММА“ приключи участието си в Държавния личен шампионат по ММА на БФММА с пет медала, от които два златни. Състезанието се проведе в град Ямбол, спортна зала „Диана“.
Теа Арезу спечели републиканската титла във възрастова категория „Девойки“ /16-17 год./ , категория 56.7 кг. Тя спечели финалния двубой с нокаут в първи рунд.
Йордан Бижев спечели бронзов медал във възрастова категория „Момчета“/12-13.г./, категория 48 кг. Данчо записа една победа и една загуба.
Николай Бижев спечели републиканската титла във възрастова категория „Момчета“/12-13г./, категория 40 кг.
И за тримата това бе първо състезание по ММА, съобщават от клуба с председател Красимир Аладжов.
Дебют направи и Валентин Гочев ,който спечели третото място в категория 70,3 кг, „Юноши“/16-17 г./. Той записа победа и загуба в предварителните кръгове, което му даде право да се състезава за бронзовия медал. Вальо го спечели след убедителна победа със събмишън.
Николай Стоянов след атрактивна победа стигна до борбата за първо място в категория 83,9 кг., възраст “Мъже“. За съжаление, изгуби финалната си среща след лекарска забрана и така остана със сребърен медал.
Още двама млади състезатели на клуба се състезаваха във възрастова категория „Мъже“. Въпреки добрата игра те не успяха да преодолеят първи кръг.
„Благодаря на всички състезатели за положените усилия от тях по време на подготовката. Бяха много отдадени и дисциплинирани. Благодаря отново и на всички момчета и момичета от клуба за подкрепата. Както всеки път споменавам нашия спорт е изключително тежък и всички състезатели заслужават уважение и подкрепа за труда, усилията и мъжеството, което показват“, коментира наставникът.