Номинираните за Спортист на годината на Казанлък за 2020 година

0
7589

Помощник-треньорът в националния щаб по борба при жените Мариян Недков е поканен да оглави комисията, която тази година ще определи Спортист на годината на Община Казанлък. В славната си кариера той има две европейски титли и още два сребърни медала от първенства на континента. Втори на световното в Токио през 1990-а, носител на златния пояс „Дан Колов“ за 1993 г. Личен треньор е на трикратната еврошампионка Биляна Дудова.

Независимо от тежката за спорта 2020 година и пандемията от коронавирус, казанлъшките състезатели записаха успехи и с тези си постижения влязоха в номинациите. Тържеството по награждаването на Спортист на годината тази година ще бъде пропуснато, но отличените ще получат своите награди индивидуално, след като бъдат обсъдени всички предложения от комисията, в която МГ „Вис виталис“ отново ще има свой представител.

Номинирани Спортист на годината:

  1. Симона Милева- спортна стрелба

1-во място ДП- девойки старша

2. Валентин Симеонов- борба св.стил

3-то място ДЛП –юноши

– 5-то място ДЛОШ- мъже

3. Стоян Петров и Елис Табакова- спортни танци

– 3-то място- Шампионат на България- над 19 г.

4. Кристина Попова- художествена гимнастика

5-то място- жени- ДП

5. Неделин Георгиев- ловна стрелба

– Реп.шампион-  ДП, младежи

-Три 1-ви места от Купи

6. Татяна Рачева- ловна стрелба

– жени, Вице реп. Шамп. на ДП

7. Иван Иванов- ловна стрелба

3-то място ДП, мъже

8. Илина Иванова- таекуондо

–  1-во място ДП жени

9. Антонио Михайлов- таекуондо

1 място ДП- юноши

10. Теа Арезу- ММА

Три 1-ви места ДП девойки- граплинг и ММА

11. Калоян Жеков- лека атлетика

–  Три 2-ри места – Национален шампионат копие

–  3-то място при мъже – Национален шампионат копие

12. Алекс Топалов- лека атлетика

– Две 3-ти места при юноши до 20 години -Национален шампионат гюле

– 3-то място при юноши до 20 години – Национален шампионат диск

13. Кирил Тасков- стрелба с лък

2-ро място компаунд мъже, Държавно първенство

14. Йоанна Недялкова- спортно катерене

– 1- во място- девойки старша- ДП- боулдър

– 1-во място- девойки старша- ДП- скорост

– 3-то място- жени-ДП- скорост

15. Стоян Петров- спортно катерене

– 2-ро място ДП И межд. първенство боулдър-младежи

16. Иван Бонев- спортно катерене

– 2-ро място юноши скорост

17.Кристина Йорданова- волейбол

-девойки старша –ДП- 1място- Национален състезател и ,,Най- полезен състезател“

18. Селин Селим- волейбол

-девойки старша-ДП- 1 място- национален състезател

19.Мариела Салиева-волейбол

– девойки старша- ДП- 1 място ,,Най-добро либеро“

Млад спортист 2020

1.Андреа Николова- ловна стрелба

– -реп.шампион, кадетки ДП

– три 1-ви места Купи

2.Георги Маринов- ловна стрелба

вице реп.ш-н- ДП, кадети

3.Лора Николова- таекуондо

– 1-во място деца ДП

4.Веско Митев- ММА

– 1-во място ДП, момчета

5.Николай Бижев- ММА

– Две 1-ви места ДП ММА- момчета

6. Йордан Бижев-ММА

– 3-то място ДП 12-13г.

7.  Никола Терзиев – спортно катерене

– 1-во място ДП кадети- трудност

– 3-то място ДП кадети- скорост

8. Николета Ванкова- спортно катерене

– 4-то място ДП, деца

9. Александра Димитрова- спортно катерене

– Две 2-ри места от Купи

10. Александър неделчев и Александра Кръстева- спортни танци

-3 то място ДЛП деца

11. Иван Тодоров-колоездене

-2-ро място писта бързина- юн.младша ДЛШ

12. Денис Ахмед- колоездене

– 2-ро място ДЛШ писта скрач

13. Георги Георгиев- колоездене

-2-ро място ,момчета ДЛШ шосе ,3км инд.по часовник

14.  Георги Георгиев- колоездене

– 1-во място ДЛШ МТВ DH – 1 място

15. Габриела Джамбазова- Карате-До шотокан

– 1-во място национално п-во 11-12 г.

16.Самуил Гигов- Карате-До Шотокан

– 1-во място национално п-во 10-11г.

17. Теодор Далиев- Карате- До Шотокан

– 1-во място национално п-во 8-9г.

Отбор на годината

 1.Клуб по ловна стрелба ,,Балиста“

            – ДП- 2 място

           – Три 1-ви места Купи

 2.  Спортен клуб по стрелба с лък ,,Раптор Арчери“

            – 1-во място ДП, компаунд мъже

 3. Клуб по екстремни спортове ,,СЕЛТ“

          – 3-то място ДП, дев и шноши, мъже и жени

4. Спортен клуб ,,Аргус  ММА“

        – 1-во отборно място момчета 12-13г.

 5. Волейболен клуб ,,Казанлък“

– 1-во място ДП- девойки старша възраст

6. СК по художествена гимнастика ,,Розова долина“

– 1-во място ДП Девойки младша възраст, група Б

Ветерани

1.Красимира Маринова- Жълтова- ориентиране

  • Три 1-ви места  ДП
Коментари от Фейсбук