Гимназисти от Казанлък дискутираха рисковете от психоактивните вещества

На 02.06.2026 г. в актовата зала на ПХГ „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Казанлък, се проведе лекция и беседа за учениците от VIII a, б, в, IX а, б, в, X а, б, в клас на тема „Съвременните наркотици и предпазването от тях“. Гост-лектор на събитието беше г-жа Боряна Стефанова – психолог и член на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Казанлък. Тя запозна гимназистите с рисковете, свързани със съвременните и често маскирани под различни форми психоактивни вещества.

Проследени бяха механизмите на зависимост, влиянието на средата и значението на това да умееш да казваш „Не“.

Вместо суха теория, срещата премина под формата на дискусия.

Учениците имаха възможност да зададат своите въпроси и да получат експертни, аргументирани отговори.

Превенцията и информираността са най-силното ни оръжие срещу зависимостите.

„Вярваме, че с подобни инициативи помагаме на нашите възпитаници не само да трупат знания, но и да изграждат стабилна ценностна система и да вземат отговорни решения за своето здраве и бъдеще“, посочват от ПХГ „Св. св. Кирил и Методий“

Срещата се проведе по инициатива на училищния психолог, г-жа Рада Димитрова.

Последвайте ни и в Телеграм

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *