Огнеборците ни с купа от зоналното, класираха се за финалите

Отборът на РД ПБЗН – Стара Загора, ядрото на който са огнеборци от пожарната команда в Казанлък, е първенец в комплексното класиране от Зоналното състезание по пожароприложен спорт, което се проведе в сградата на РС ПБЗН и на стадион „Севтополис“.

За място на финалите на Републиканското първенство във Варна през юни се състезаваха отборите от трите области Стара Загора, Кърджали и Хасково в 4 дисциплини –  изкачване с щурмова стълба, 100 -метрова пътека с препятствия, пожарна щафета 4 х 100 метра с препятствия и бойно разгръщане от мотопомпа.

На второ място се класира отборът на РДПБЗН – Кърджали, а на трето – РДПБЗН – Хасково.

За участниците в отборното и индивидуалното класиране бяха осигурени купи и медали, връчени от комисар Стоян Колев, началник на Регионалната дирекция Пожарна безопасност и защита на населението – Стара Загора. Треньор на огнеборците в старозагорския тим е казанлъчанинът Димитър Пинтев, който прие наградата от името на колегите си.