Цецко е 12-ти в света, българчетата без медал от първенството в Дърбан

Българските представители не успяха да спечелят медал от завършилите  в Дърбан, Южна Африка Световни индивидуални първенства по шахмат за момчета и момичета, юноши и девойки до 8, до 12, до 14, до 16 и до 18 години.

Казанлъшкото момче Цветан Стоянов (до 10 г.) се класира 12-ти в своята група, при до 10-годишните. От 11-те кръга  шахматистът ни събра 7,5 точки. Цветан е  с точките на 9-ия в подреждането.Този резултат в групата  му позволи да заеме 12-то място. Шампион с 9 точки е индийският състезател Сарин Нихал. В групата на Цветан премериха сили 101 деца, от 41 държави. 17 от тях имат звания. Най-много бяха представителите на страната домакин на първенството -Южна Африка, както и млади таланти от Китай и САЩ. 10-годишният Цветан с ЕЛО 1933 бе 8-ми по  рейтинг в своята възрастова група.

Пореден успех в богатата си шахматна колекция постигна българката Габриела Антова, което е с най-добро представяне в националния отбор. Тя се класира на четвърто място във възрастовата си категория, момичета до 12 години, със 7,5 т. от 11 възможни. Габриела Антова през цялото време бе в челото на турнирната си таблица.