Седем медала за казанлъшкото ориентиране от Държавното първенство на ски

Седем медала от  Държавното първенство по ски-ориентиране спечелиха казанлъшките състезатели от Спортен клуб „Орлово гнездо“.  Високо в Родопите, между язовир Широка поляна и местността Беглика, в необятните иглолистни гори, при бурно, студено време и 30 сантиметров сняг, от 4 до 7 февруари с компаси, ски за дълго бягане и с топографска карта, 190 състезатели търсеха бяло-оранжевите контролни знаци съоръжени, с електронни устройства, маркиращи личните контролни чипове.

В спринта/ късата дистанция/-1,7 км, Тончо Нейчев е първи при мъже 60-годишини, изминавайки разстоянието за 32 минути и 30 секунди. Първи е и на средната ндистанция /2,8 км./, следван от Павел Михалев. За пръв път от 20 години, отново казанлъшки младеж бяга в Държавно зимно първенство-при младежите в група М16 -Николай Марков, който е шести. Христо Ангелов успя да завърши 4,9 км. трасе на 22 място /за над 92 мин./ в елитната група М21 на по-младите от него с 40 години спортисти.

В щафетите /отборното първенство/, Тончо Нейчев /I пост/, Павел Михалев /II пост/ и Христо Ангелов/III пост/ успяха да изпреварят по 8 километровото трасе останалите  отбори на ветераните. Вече 9 поредни години, с общо време 123 мин. и 14 сек. съставът на туристическо дружество „Орлово гнездо”/с обща възраст 193 години/ стана първи, пред щафетите на „Сърнена гора“-Стара Загора и „Дрийм тим“-София.

В последния ден в дългата дистанция /4,3 км./, Тончо Нейчев спечели четвъртия си златен медал.

С награждаване на победителите в отделните стартове завърши Държавното първенство на България, а ориентировачите  от Туристическо дружество „Орлово гнездо“ и СК „Орлово гнездо 1957“  се завърнаха с богата колекция от  6 златни и един сребърен медал.