Рекордно злато за Василева

Станислава Василева (ЛК „Цветанка Христова“ – Казанлък) вече има три медали за годината в дисциплината „хвърляне на копие“. Възпитаничката на Светла Миткова се окичи със златото и от Държавното първенство за старша възраст по лека атлетика в Сливен след шест успешни опита, а преди две седмици триумфира при връстничките си – девойките под 18 години. През март тя стана шампионка и на зимното първенството за младша възраст с рекорд от 38.00 метра в София.

Новият успех за Василева е с измерение от 35.09 метра. По-голямата от нея с 2 години Мария Илинова („Хебър“-Пазарджик) спечели сребърния медал с 34.78 метра,а София Станоева („Осите 60″-Петрич) прати копието на 33.40 метра за третата позиция.Другите две казанлъчанки Деница Карамфилова е 4-та с 30.88 метра,а Радостина Гачева се класира осма с 25,77 метра.18 атлетки от 13 клуба си разделиха медалите в „Царицата на по спортовете“.

В раздела „тласкане на гюле“ от 16 състезателки сред 11 тима най-напред е Карамфилова – пета с 9.90 метра,а Василева и Гачева са с идентичен резултат от 7.70 метра и са 11-та и 12-та в класирането.

Изненадващо пети от 28 атлети „на гюле“ е Борис Керанов от казанлъшкия клуб с 18.38 метра.16 центрове на атлетиката излъчиха свои представители в „Града на сините камъни и 100-те войводи“.