Момичетата от „Казанлък“ – на финал срещу „Марица“

Състезателките на „Казанлък“ се класираха за финала на републиканското първенство по волейбол за девойки младша възраст, който ще определи носителят на шампионската титла. На финала момичетата на Ваня Соколова ще срещнат миналогодишните победителки „Марица“ Пловдив“ днес от 13:00 часа в спортната зала „Багира“.
ЦСКА и „Звезди 94“ ще спорят за бронзовите медали в последния ден от финалите на Държавното първенство от 11:00 часа.
До финалния двебой казанлъчанки стигнаха след като разгромиха съперничките си от „Звезди 94“ с 3:0 (25:11, 25:8, 25:21).
В другия полуфинал вчера „Марица“ се наложи с 3:1 (17:25, 25:12, 25:17, 25:15) срещу ЦСКА.
Вчера се изиграха и срещите за пето-шесто и седмо-осмо място в крайното класиране на държавното първенство.
„Яворов“ (Чирпан) се наложи с 3:0 (26:24, 25:22, 25:20) над „Пирин“ (Разлог) и зае седмо място, а след това „Славия“победи с 3:1 (18:25, 27:25, 25:22, 25:21) „Велбъжд“ (Кюстендил) и остана пети в надпреварата.