Екипът от пет ученици от XII Б клас влезе в оспорвана надпревара с 82 отбора от цялата страна. Геновева Трифонова, Елена Гаргова, Пламен Радуйчев, Стилиана Желязкова и Теодор Михов работиха по казуса в ролята на обвинението и постигнаха отличен резултат – 87 от общо100 точки.
Moot Court е симулация на реален съдебен процес. Участниците работят по юридически издържан казус, изготвен по модел на истински съдебен случай. Те анализират факти, проучват и прилагат конкретни законови текстове, подготвят писмени становища и изграждат аргументирана защитна или обвинителна теза. Оценяват се правната аргументация и познаването на закона, логиката и екипната работа на участниците.
Това състезание развива критично мислене, работа в екип и юридическа грамотност – умения, които са ценни както за бъдещи юристи, така и за всеки млад човек с интерес към правото и справедливостта.
От СУ „Екзарх Антим I“ благодариха на своите учениците за достойното участие и им пожелаваха още бъдещи успехи.
Последвайте ни и в Телеграм

