За началото на спечелен от Община Казанлък проект за въвеждане на енергоспестяващо осветление в четирите населени места – Казанлък, Крън, Шипка и с. Розово информира кметът на Община Казанлък Галина Стоянова. Проектът „Рехабилитация и модернизация на системата за външно изкуствено осветление на Община Казанлък“ е на стойност 1 247 162 лв., безвъзмездна финансова помощ по Плана за възстановяване и устойчивост по процедура „Подкрепа за енергийно ефективни системи за улично осветление“. Дейностите ще започнат от улиците „Москва“, квартала под гарата и кв. „Васил Левски“ и ще приключат в рамките на месец и половина в град Казанлък с поставянето на 2 7000 осветителни тела от общо 3 976 за четирите населени места по проекта. За Крън, Шипка и с. Розово ще бъдат необходими две седмици, за да бъде извършена подмяната на осветлението. В резултат на реализирането на проекта Община Казанлък ще спести средства от сметките за електроенергия, равняващи се на близо 4-5 месеца.
Част от старите осветителни тела ще бъдат бракувани, други ще продължат да работят по предназначение, уточни зам.-кметът Даниела Коева.
Последвайте ни и в Телеграм

