Открита бе първата изложба от „Чудомирови празници“ за жителите на Черганово

В село Черганово днес бе открита първата изложба от изнесените събития по „Чудомирови празници“. В читалище „Ан. Страшимиров -1909“ с интерес малки и големи разгледаха репликите по Чудомирови герои на младите художници от НУПИД „Акад. Д.Узунов“, които вече десет години рисуват в Музей „Чудомир“.

Специален поздрав към присъстващите поднесе Велислава Христова – 4 клас на ОУ „Г. Кирков“ и бившата учителка от селото г-жа Милчева. Изненада поднесоха децата в ДГ „Слънчице“, рисували и оцветявали Чудомирови герои.

Изложбата може да бъде разгледана до 3 април, напомнят от ЛХМ „Чудомир“.

Последвайте ни и в Телеграм