Костюми на Нашенците, излезли из под перото на Чудомир, облякоха днес ученици от НУПИД „Акад. Дечко Узунов“ за поредно творческото ателие, с което се включват в началото на Чудомировите празници в община Казанлък. Близо 30 младежи са участвали в изработването на маските, с които ще ни се представят на карнавалното шествие за Празника на розата, а по традиция ще участват и в това на Габрово за Деня на хумора и шегата, разказва ръководителят на младите казанлъшки творци Елеонора Атанасова. Самата тя предвождаше шествието на художниците, облякла костюма на Попа.
Творческото ателие се проведе в двора на ЛХМ „Чудомир“ и бе озаглавено „Инсталация в градска среда“.
Последвайте ни и в Телеграм

