Министър Абровски с идея за маслодайната роза

Министърът на земеделието Пламин Абровски сподели, че работи по темата за запазването на Българската маслодайна роза. Борбата за доказване, че розата е естествен продукт започна кметът на Казанлък преди няколко години, но проблемът продължава и определено трябва да има държавна намеса. Ето какво сподели министърът:

Имаме една идея. По начина, по който памукът е записан в европейските регламенти, така да бъде записана в следващия програмен период и маслодайната роза. Не знам защо от 2007 година досега никой не я е защитил. Факт е, че тя се отглежда от целия Европейски съюз само в България. Но аз си мисля, че можем спокойно да направим паралел. Както памукът има отделен бюджет, отделни хектари, които са защитени, така това нещо може да се направи за маслодайната роза и ние ще направим всичко възможно, макар и три програмни периода по-късно

Последвайте ни и в Телеграм

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *