Задигнаха близо 20 метра кабел по жп линията Калояновец – Стара Загора

Полицията разследва кражба на елементи от железопътната мрежа в областта. Сигналът за извършеното престъпление е постъпил вчера сутринта, 16 април, около 08:50 часа във Второ РУ-Стара Загора.

Обект на посегателството е бил участъкът между село Калояновец и град Стара Загора. При огледа на място е установено, че са отрязани и откраднати 17 метра кабел, собственост на държавната инфраструктура. Подобни кражби често водят до сериозни нарушения в графика на влаковете и застрашават безопасността на превозите, тъй като често става въпрос за кабели, свързани със сигнализацията и телекомуникациите на железниците.

Започнато е разследване по чл. 195 от Наказателния кодекс, а извършителите се издирват.

Последвайте ни и в Телеграм