Денят на Земята оживя в СУ „Екзарх Антим I“

Денят на Земята се превърна в истински празник на природата в СУ „Екзарх Антим I“, където на 22 април 2026 г. ученици и учители създадоха атмосфера на вдъхновение, творчество и съпричастност. С много ентусиазъм децата се включиха в разнообразни дейности, чрез които показаха своята грижа към планетата – изработиха почвени бомби от семена, създадоха красиви тестени форми, украсени със семена, и рисуваха впечатляващи картини чрез експерименти с оцет и сода. Камъчета оживяха с цветове и послания, а учебните часове се превърнаха в пространство за размисъл за значението на природата и нашата отговорност към нея.

Празничното настроение беше подсилено от общото изпълнение на песента „Хубава си, моя горо“, която обедини всички в едно емоционално преживяване. Най-малките ученици също се включиха активно, като създадоха впечатляващи костюми от рециклирани материали и превърнаха училището в пъстър „Карнавал на природата“. Много деца участваха и в конкурса за рисунка и макет на тема „Природата е злато“, представяйки уникални творби, изпълнени с въображение и послания.

През целия ден учениците събираха срички, които на финала се превърнаха в силно и ясно послание: „Нашата природа е богатство! Пазим я!“ Това беше момент, който показа не просто знания, а отношение; не просто дейности, а истинска съпричастност към света около нас.

Учителите от начален етап, г-жа Мариана Лъскова, г-н Димитър Киряков, г-жа Стефка Парова, г-жа Пенка Овчарова, г-жа Ралица Желева, г-н Никола Атанасов и г-жа Александрина Шомова получиха заслужени благодарности за своята отдаденост, креативност и вдъхновение. Благодарности бяха отправени и към всички ученици, които вложиха енергия, въображение и сърце в този специален ден.

Последвайте ни и в Телеграм