На 21.08.2025 г., около 11:10 ч., в гр. Стара Загора, по ул. „Сава Силов“, в посока
север – юг, се е движил л.а. „Хонда“, управляван от 74-годишен мъж. На кръстовището с ул.
„Генерал Гурко“, същият предприел ляв завой, при което настъпил удар между предната част на автомобила и двама пресичащи ул. „Генерал Гурко“ в посока юг – север пешеходци – мъж на 61 години и жена на 55 години.
Пешеходците са откарани в ЦСМП – Стара Загора, където им е оказана медицинска
помощ, а впоследствие жената е настанена за лечение в УМБАЛ – Стара Загора. Двамата са без опасност за живота. Водачът е тестван за употреба на алкохол с техническо средство, при което е отчетен нулев резултат. В сектор “Пътна полиция” при ОДМВР – Стара Загора е образувано досъдебно производство по чл. 343, ал. 1, буква „б“, предл. „второ“, вр. чл. 342, ал. 1 от НК.
Последвайте ни и в Телеграм

