„Казанлък“ разгроми и „Славия“

Трети успех в женското първенство записа съставът на „Казанлък Волей“, воден през този сезон от младия треньор Борислав Крачанов. Отборът ни надигра тази вечер и „Славия“ след драматична развръзка при резултат 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 19:25, 16:14) в среща от четвърти кръг на първенството.  Съставът на „Казанлък“ продължава да е на третото място във временното класиране със 7 точки след 3 победи и 1 загуба от началото на сезона.

В първата част „белите“ доминираха изцяло, като в състава на „Славия“ бяха опитната националка Страшимира Симеонова и Ася Динова, която се състезава за казанлъшкия тим в по-ранни сезони. „Розите“ набраха инерция във втория гейм и успяха да го спечелят. Гостенките поведоха в третата част, но отново не устояха и тимът на „Казанлък“ обърна резултата до 2:1 гейма.

В четвъртия гейм двата отбора показаха равностойна игра. В тайбрека обаче казанлъчанки демонстрираха повече съобразителност и хъс, за да вземат поредна победа у дома.

Топреализатор за тима от Казанлък бе Селин Салим с 20 точки (1 ас, 1 блокада), 18 добави Патрисия Йончева (2 аса, 1 блокада). С 15 точки е младата Кристина Йорданова (2 аса, 1 блокада).

В следващия кръг ВК „Казанлък“ гостува на коравия тим на „Левски“ София, който е втори в подреждането.

Снимки: Иван Бонев