Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев съобщи за акция на „Икономическа полиция – Пловдив“.
„Установено е източване на НЗОК, използвани са около 3 000 фиктивни пътеки от пациенти, които реално не са получили услуга по рехабилитация, разпитани са над 35 свидетеля, задържани са шестима, повдигнати са пет обвинения“, каза вътрешният министър.
Сумата, която е източена, е около половин милион евро за година. Източването е станало и с фиктивни направления и печати на лекари, голяма част от които не са знаели, че са използвани печатите им.
Разследва се години назад и дали тази практика е използвана и другаде извън територията на Пловдив.
То продължава и за предходни периоди.
Областният директор на МВР-Пловдив и окръжният прокурор ще дадат подробности на специален брифинг.
Днес бг
Последвайте ни и в Телеграм

