И с 10 футболисти „Розова долина“ максимално затрудни шампионите от Разград

Шампионът „Лудогорец“ се класира за 1/8 финалите от турнира за Купа България след победа с 0:2 над „Розова долина“ в Казанлък.

Пред пълен стадион и подкрепяща публика, футболистите на „Розова долина“ удържаха близо час непрекъснатите атаки на гостите. Първото отбелязаното попадение дойде в 60-та минута на срещата от резервата Димитър Илиев. В средата на полувремето при един корнер пред вратата на „Розова долина“, гостите от Разград имаха претенции за дузпа.

Преди това, на три пъти“Орлите“ пропуснаха да отбележат, а отлична игра показа вратарят на домакините Димитър Иванов. 10 минути преди края на първото полувреме футболистът на „Розова долина“ Венцислав Иванов беше изгонен от терена за втори жълт картон, при доста спорно съдийско решение. Така „Розите“ останаха в мача с 10 футболисти. Независимо от доста показното толериране на гостуващия тим от съдийската тройка, ФК „Розова долина“ продължи да радва със сърцатата си игра, като над 20 минути удържаше устрема на „Орлите“.

До 60-та минута, когато „Лудогорец“ поведе с 0:1 в резултата, с гол на Димитър Илиев, а в добавеното време друга от резервите – Рик Мораеш прибави за 0:2.

Стартови състави:

ФК „Розова долина“: 12. Димитър Иванов, 10. Ахмед Сюнетчиев, 23. Валентин Иванов, 77. Венцислав Иванов, 5. Иво Иванов, 11. Пламен Колев, 18. Стоян Иванов, 66. Цветан Чахов, 8. Николай Стоичков, 14. Надим Ангелов. 9. Кольо Чахов

ПФК „Лудогорец“: 12. Слуга, 16. Фон Витри, 5. Терзиев, 15. Педро Енрике, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 82. Йорданов, 64. Янков, 20. Нонато, 37. Текпетей, 9. Игор Тиаго