Козела осъмна вандализиран

Напръскан с черен спрей и изписан с неприлични думи е открил казанлъчанинът Стоян Стоянов тази сутрин Козела в парка „Тюлбето“.

Козела е една от любимите пластики на казанлъчани и от десетки години е емблема на парка. Вандали, обаче, са решили да поругаят скулптурата по неясни причини.

„Да оскверниш паметник не те прави смел, а безпаметен!😮‍💨
Някой може ли да каже как се почиства този срам?😕“, гневен е Стоян Стоянов.

Срам едва ли е възможно да се изтрие, но за спрея може би има подходящ препарат и то такъв, че да не се накърни пластиката. Нека кажат познавачите.

Последвайте ни и в Телеграм